Jubileusz partnerstwa Gminy Osiecznica z Gminą Doberschau-Gaussig
Powrót do AKTUALNOŚCI: Aktualności

Miło nam poinformować, że decyzją Komitetu Sterującego z dnia 28 kwietnia 2026 r. projekt Gminy Osiecznica pt.: "Jubileusz partnerstwa Gminy Osiecznica z Gminą Doberschau-Gaussig" otrzymał dofinansowanie z Funduszy Małych Projektów Programu Interreg Polska – Saksonia 2021–2027 w wysokości 10.839,99 Euro.
Celem projektu jest wzmocnienie i podtrzymanie współpracy transgranicznej pomiędzy Gminą Osiecznica a gminą Doberschau-Gaussig poprzez organizację wspólnego wydarzenia partnerskiego połączonego z obchodami Dnia Pszczoły, podsumowującego 25 lat partnerstwa. Efektem, jakie przyniesie wspólne zrealizowanie projektu transgranicznego, będzie wzrost świadomości mieszkańców/mieszkanek regionu na temat poprawy współpracy saksońsko-polskiej oraz wzmocnienie integracji i kontaktów społecznych między mieszkańcami/mieszkankami. Wydarzenie stworzy trwałe podstawy do dalszej współpracy partnerskiej, umożliwiając realizację kolejnych wspólnych projektów i inicjatyw transgranicznych.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Interreg Polska – Saksonia 2021–2027.