Gmina Osiecznica realizuje projekt "Liderki i liderzy cyfrowej edukacji szkolnej"
Gmina Osiecznica podpisała umowę na refundację kosztów zakupu sprzętów multimedialnych do szkół podstawowych na terenie gminy w ramach przedsięwzięcia „Liderki i liderzy cyfrowej edukacji szkolnej” finansowanego ze środków UE - Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności, ramach Krajowego Planu Odbudowy - Reforma: C2.1: Zwiększenie skali zastosowań rozwiązań cyfrowych w sferze publicznej, gospodarce i społeczeństwie, Inwestycja C2.1.3: E-kompetencje.
Warunkiem przystąpienia do projektu było przeszkolenie kadry pedagogicznej w zakresie kompetencji cyfrowych.
Gmina Osiecznica otrzyma grant o łącznej wysokości 62.000,00 zł.
Udział w projekcie bierze:
1) Szkoła Podstawowa im. H. Pobożnego w Tomisławiu - przeszkolono 10 nauczycieli - grant o wartości 10.000,00 zł
2) Szkoła Podstawowa w Parowej - przeszkolono 14 nauczycieli - grant o wartości 14.000,00 zł
3) Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Osiecznicy - przeszkolono 24 nauczycieli - grant o wartości 24.000,00 zł
4) Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. Unii Europejskiej w Świętoszowie - przeszkolono 14 nauczycieli - grant o wartości 14.000,00 zł